Navigation Menu+

Divadlo Zajka Hrajka

Vážené pani učiteľky, vážení rodičia, milé detičky,

na základe vašich pozitívnych ohlasov a záujmu o knižku a CD Zajko Hrajko a jeho kamaráti z farmy sme pre Vás pripravili ďalšie príbehy zajka Hrajka a jeho kamarátov formou divadelných predstavení.

Divadielka  majú  – rovnako ako príbehy v knižke – pridanú hodnotu. Dieťa  je vtiahnuté do pútavého deja a zažíva spolu s hrdinami radosti a starosti detského veku a ich riešenie. Dieťa sa rozvíja a učí na príklade pozitívnych hrdinov, vzorov a samo nachádza riešenia pre svoj vlastný detský svet.

Cieľom divadielok je rozvíjať deti  prirodzene, hravou formou a naučiť ich napríklad, ako fungujú zázračné slovíčka, ako sa rozprávať o svojich pocitoch, ako prijať samých seba, ako zvládať hnev, strach a mnohé iné situácie a konflikty, ktoré detičky riešia každý deň. Príbehy rozvíjajú viaceré kompetencie v oblasti medziľudských vzťahov a poukazujú na silu a krásu rodiny a priateľstva.

Divadielka sú určené pre deti predškolského a mladšieho školského veku, pretože zohľadňujú ciele Štátneho vzdelávacieho programu pre tieto vekové kategórie (ISCED 0, ISCED 1).
.

Zajko Hrajko a rohatá príšera

Scenár: Mgr. Silvia Gajdošová, PhD.
Réžia: Mgr. Lucia Adamcová
Hudba: Bc Ladislav Baraňay, Mgr. Gabriel Döme
Postavy: Zajko Hrajko (Maroš Schnürer), mamička zajačica (Veronika Šebeňová/Diana Cviková)

Vtipný príbeh o zajkovi Hrajkovi, ktorý so sebou vôbec nebol spokojný – vadili mu jeho obrovské zuby, smiešne uši, prikrátky chvostík. Všetko však zmenil príchod rohatej príšery na gazdovský dvor….

Cieľom predstavenia je poukázať na to, že každý z nás je iný, jedinečný a ukázať deťom, ako mať rád svoju odlišnosť a prijať seba i svoje okolie. Na záver si deti spolu so zajkom a jeho mamičkou zaspievajú pieseň Každý je výnimočný, ktorá jednoduchou formou zhrnie posolstvo príbehu zajka Hrajka.

 Trvanie: 35 min divadielko + 20-30 min projekt: „Každý je výnimočný“, kde sa každé dieťa na chvíľu stane kráľom a poukáže sa na jeho výnimočnosť. Projekt je zameraný na podporu sebavedomia a prijatie inakosti.

Rozšírený program:  beseda so spisovateľkou, maskot Zajko s košíkom plným prekvapení, workshop „Objav svoj hudobný talent“ (rozličné Orffove hudobné nástroje), nahrávanie spoločnej piesne o zajkovi Hrajkovi (prenosné nahrávacie štúdio, Orffove hudobné nástroje, pamiatka – výstup vo formáte MP3)

Najsilnejšie kúzlo

Scenár: Mgr. Silvia Gajdošová, PhD.
Réžia: Mgr. Lucia Adamcová
Hudba: Mgr. Silvia Gajdošová, PhD., Bc Ladislav Baraňay, Mgr. Gabriel Döme
Postavy: Mačička Micka (Diana Cviková), čarodejnica Roxana (Veronika Šebeňová)

Príbeh o mačičke Micke, ktorá si chce získať priateľov čarami, no kúzelný nápoj čarodejnice Roxany všetko skomplikuje a zachrániť situáciu môže iba najsilnejšie kúzlo a pomoc detičiek.

Emele bemele bum!

Trvanie: 35 min

Kvetka a fretka Betka na ceste okolo sveta

Scenár: Mgr. Silvia Zeumerová, Mgr. Silvia Gajdošová, PhD.
Réžia: Mgr. Silvia Zeumerová
Postavy: Kvetka (Mgr. Silvia Zeumerová), fretka Betka

Letak Kvetka

Naše najnovšie interaktívne divadielko pre detičky: plné hudby, spevu a tanca. Kvetka sa pretancuje 5 kontinentmi, spozná hudbu i národy sveta a fretka Betka si nájde kamarátov v každej krajine. Nechýba ani búrka na mori, varenie čokolády v Južnej Amerike, býčie zápasy či indické bábkové divadlo. Ale viac už neprezdradíme:) A ako vždy, detičky sa počas námorného dobrodružstva hravou formou naučia veľa zaujímavostí o svete.

Trvanie: 45 min

Vyžiadajte si cenovú ponuku šitú na mieru.